KELLEMES

KELLEMES – ami KELLEMES, mindenkinek KELL, mindenki szereti. KELLEMES a szép idő, a jó levegő, látványként a táj, egy dallam és mások.  Miből ered, mit tartalmaz? Milyen szóalkotó elemekből áll? Mit mondanak el külön-külön?

Előbb próbáljuk körülírni. Ami KELLEMES, az csak jó minőségű lehet. A miség a iség értelmét rejti, abból indul ki, mintegy felkiáltva: mi ség! Férfi, BER számára nincs kívánatosabb miség a nél, EMnél. KELL EM!

A férfinek, BERnek a párja, EM. Ők ketten együtt EM-BER. Nem téveszthető össze az EMetlen társsal, a másik férfivel, BERrel. Nem BER-BER, nem EM-EM, hanem EM+BER. A Teremtő nem holmi fajtalan lényeket teremtett, hanem FÉRFIt és t, akik: „Ketten lesznek egy testté.” Ez a legfontosabb emberi kötődésforma, ez a család alapja. A család viszont a társadalom alapsejtje. Amilyen a családok erkölcsi állapota, olyan minőségű a társadalom egésze!

EM = NŐ, ő EMes, EMlője van keblén, ő a , akiben magzat , NEvesztaként, feleségként veszti, EMESként EMEli, majd EMEti EMlőjéből ÖMlő tejjel a kis csecsEMŐt.

Igazi férfinek(!), NŐ, EM lkül sívár a lét, hiányérzete van. Teremtéskor az ő egyetlen sejtjéből épült, tt ki.

A KE – ÉK ősgyök a K hangos jes vánatosság értelemhordozók közé ILLŐ. Itt mutatja is: KELL, KELL Ő, KELLŐ!

K.L – L.K gyök: KeL – LéK. Ami KEL, az ÉL. Aki ÉL, egy LÉKen át jött a világra. Az elménkben is van egy LÉK, amelyben emLÉKeinket tároljuk. Szép EMLÉK felidézése KELLEM hatását váltja ki. A férfinak KELLEMhez MELLEK is fontosak.

KeLLeM – eMLéK – MeLLeK hangváz: K-L-M – M-L-K – M-L-K

Mi KELL? Megfogalmazódik a kérés, kívánság: KELL EMES! EMES nélkül, EMetlenül SEMmi ő, BER. EM és BER összetartozók. Tehát KELL EMES, EMLŐS, a NŐ, mert úgy vele KELLEMES, jól érzi magát.  Ez a kiindulópont.

Ez azért szép, jó, kívánatos, mert EM, Ő, EMŐ, a is szeretné, sőt, vele kettesben, egy testben lenne csak igazán jó, mert így KELL EMESnek is. EMES EMELi magzatát, szülés után EMEti, eteti, szoptatja EMLŐiből, MELLEiből. A babának is KELL EMES, mert így KELLEMES.

KELLEMES – SEMELLEK átfordítás is beszédes. KELLEMES, ha EMEShez SIMULOK. Utána, már KELL  EMES, s máris KELLEMESEN vagyok. Ami KELLEMES, mind KELL! Abból SEMELLIK, SEMELYIK nem maradhat el.

KeLLeMeS – SeMeLLiK – SeMeLYiK – SiMuLoK hangváz: K-L-M-S – S-M-L-K – S-M-LY-K – S-M-L-K

SEMMI, SEMELYIK nem pótolja az igazi nőt, az igazi társat! Férfinak EMetlenül, élni SEM KELL. Nem KELLEMES.

Az EMETLEN állapot nem tartalmazza a boldogsághoz szükséges, KELLŐ ELEMET, a KELLEMET. Ezért KELL EM, a gyönyörű EMES, és csak úgy KELLEMES! Ez a KELLEMESség mondanivalója, ez volt a szókialakulás folyamata.

Később minden oly hatást, ami boldog állapotot kiváltó volt, ehhez mérte hozzá, ehhez hasonlította: KELLEMES. Ellenkezőjét az EMETLEN, sivár – t hiányoló – állapothoz: KELLEM nélkül ÉLTEM ÉTLEN, jelképesen és valóságban is.

KeLLeMeTLeN – KeLLeM éTLeN hangváz: K-L-M-T-L-N – K-L-M-T-L-N

KELLEMETLEN – NELTEMELLEK teljes átfordítás. Azt sugallja: NELTEM ELLEK. Azaz sívár NŐTLEN állapot miatt NYELTEM, ELÉG (k > g ) ebből! KELL EMES, EMESE!

KeLLeMeTLeN – NYeLTeM eLéG hangváz: K-L-M-T-L-N – NY-L-T-M-L-G

KeLLeMeS – KeLL eMeS – KeLL EMeSe hangváz: K-L-M-S – K-L-M-S – K-L-M-S