KOKÁRDA

KOKÁRDAKör alakú, fodros szélű (nemzetiszínű) jelvény vagy szalagcsokor. [bérnyelvész: nk: francia] A KOKÁRDA  szó a KO – OK ősgyökre, a KOK gyökre épül. A KOKÁRDA a hajlást jelentő, körértelmű KO ősgyök, és az RD páros értelme nyomán visszavezethető az ősnyelvbe. Vagyis ősnyelvi elemekből álló szó, amely elemek értelme csak a mai magyar nyelven bontható, magyarázható. A KOKÁRDA viselői ŐRKÖDŐK egy eszme fölött, akár KARDOKkal kezükben.

KoKáRDa – őRKöDőK – KaRDoK hangváz: K-K-R-D – R-K-D-K – K-R-D-K

A K hangcsoport – OKÁ – a kOKÁrda olyan ÉKEs szalagcsOKOr, amelyen megAKAd a tEKIntet.

A K.R – R.K gyök: KáR – RaK, a koKÁRdát KÉRkedőn kiRAKják a mellre.

KoKáRDa – KéRKeDő hangváz: K-K-R-D – K-R-K-D

Az RD hangcsoport – ÁRDA – jelent egyenetlen, bORDÁzott, kevert színű felületet is. Az ORDA egyenetlen felülete, a pÁRDUc foltjai, az ORDAs vegyes színei.

Az RD páros, mint R.D – D.R gyök: ReD – DoR hangjaival alkotható REDő, foDOR szó is ilyen felületet jelent.

Ez is bizonyíték arra, hogy az utódnyelvek szóalkotásai kötve vannak az eredeti teremtés nyelve, az ómagyar ősnyelv ma még íratlan szabályaihoz. A bábeli utódnyelvek csak azon szabályok alapján alkothatnak új szavakat, mivel rendelkezésükre kizárólag az ősnyelvi szóelemek állnak!

Lehet tornáztatni a francia nyelvet! Kiizzadja a KOKÁRDA, ŐRKÖDŐK, KARDOK, KÉRKEDŐ értelmi kapcsolatot?

RD – DR: a kokáRDát manDRa* móDRa, azaz büszkén tűzik a mellre.

—————————-

/*/ MANDRA, ősnyelvi szó, jelentése: büszke. A hiúz másik neve: MUNDRUC, szép, hiú, büszke állat. Az ősiségben a szép diszke fiatal lányok, menyecskék jelzője: MANDRA. A büszke, diszke szép feleség MANDRA készítette a MÁNDRÓt, eleséget férje, családja számára. A MANDRA = büszke szóból képzett az ANDRA, ANDREA női, és ANDRÁS férfi nevek. A későbbi katona világban az azonosító MUNDÉR, szintén büszkén viselt egyenruha, amelynek becsületét védeni illik. Az ANDRÁS név büszke tartású férfi, ehhez kötődik a SÁNDOR név, amely figyelmesen, sandán őrködőt jelent. Mindkettő ősnyelvi név, nem görög. SáNDoR – ANDRáS hangváz: S-N-D-R – N-D-R-S