A TEREMTÉS NYELVE, a magyar nyelv szavai értelemhordozó elemekből állnak össze, amelyek különválasztva is érthetőek. E beépült elemek sűrítménye. Jelenik meg a szóban. A szavak elemzésénél a szó mássalhangzó vázhangjait átrendezve, átforgatva, kapunk képet a rejtett tartalomról.
GYŰL-ÖL, GYŰL-ÖLET.
A felGYŰLő harag következménye: ÖL, ÖLET. Aki GYŰLÖL, GYŰLÖL-ETtel teli, az önmagát is ÉTi, azaz visszahat, mérgezi magát is. A népnyelvben, tehát a hamisítatlan magyar nyelvben az ÉT gyök mérget is jelent: megÉTi = megmérgezi.
GYÓGYUL, GYÓGYULÁS.
Hasonlóan, elemekből összeálló szó. A GY hang összetevői a D és J hangok, azaz együtt ejtve adják a GY hangot.
Serkentő GYÓ azaz JÓ, segítő anyag hatása a senyvedő szervek életerőre GYÚLÁSát idézhetik elő, így a rosszGYULLadás, JÓra, GYÓra forDUL, JÓ-GYUL, GYÓ-GYUL a beteg szerv, szervezet, így beinDUL a JÓ-GYULÁS, GYÓ-GYULÁS folyamata.
A GYULÓ, DJULÓ harag elleni tanács a szó megfordított alakjában ad tanácsot: OLUDJ, azaz ALUDJ rá egyet, hogy kiALUDJon a harag.
Ez a szervi DJÚLÁS, DJULLADÁS ellen is JÓ, GYÓ, ugyanis a pihenés is a DJÓ-, GYÓ-GYULÁS feltételei közt van.
A fent felbukkanó IN-DUL szóban is jelen van a DUL, GYÚL értelem. Minden emberi beIN-DULás egyféle felGYŰLő érzelmi erő GYÚLÁSa, DJÚLÁSa. Jó vagy rossz értelemben DÚL, LÓ-DUL a serkentő erő.
Az IN- (ÖN, ÉN), a személyi bENti jóváhagyó INtés, beINtés.
Példa a versenyző dobbantó elrugaszkodása (start).
SZ.R – R.SZ gyök: SZeR – ReSZ.
A SZ.R – R.SZ gyök a legfontosabb gyökelem a magyar nyelvben. Csak egy szótárt kell felütni és rögtön látható az SZ betűnél, az a ––> ű hangzókkal alkotott gyökökkel kezdődő szavakat.
A fordított gyököt: R.SZ, az R betűvel kezdődő szavaknál.
A SZERből, középről kiindulva, erővonalaival behálózza az összességet. A TÉR, KÖR, SZER gyökök közül a SZER legfontosabb, mert a mindennapi élet körforgásainak mindennemű területét érinti, szabályozza.
A SZER, a közép. A középSZER a falu közepe. A többi RÉSZ csak szeg: alszeg, felszeg, tószeg, hátszeg stb.
A NaprendSZER középpontja a Nap. A Nap, onnan, a SZERből, középről SZÓRja a fényt, hőt, amelynek egy RÉSZe a Földet is élteti. Vagyis a Nap a SZERből SZÓRt fényével mintegy ETETI SZER ETETI a Földet. Összevonva, sűrítve: SZERETI.
A Nap a kotló, a Föld a csibe.
SZERETET.
A SZERetet egy SZER, eszköz, az értelmes – Isten képére, hasonlatosságára teremtett – ember kapcsolati eszköztárának legfontosabb eleme. A szEREtet hatalmas ERŐ, amely TETTekben nyilvánul meg, TETTRE késztet.
E SZER TETTRE kész, ETET, táplál, nevel, gyógyít.
A SZERETET hiánya megÉT, azaz mérgezi az élETET. A nem szerETETtel, azaz haRAGgal odacsapott ÉTEL, a keseredett szenvedő alany belső elválasztási mirigyeit mérgek kiválasztására serkenti, amelyek RÁGják a szervezetet.
Az elemzéseknél figyelembe veendő, hogy az ősnyelvnek volt eszező ága is, amelyet a görögök és a csángók beszéltek.
SZERETEM a TERMÉSZETet, minden hasznos TERMÉS(z)ÉT, amely az ember javát szolgálja.
A SZERETET eredetileg, TEREMTÉS(z)ileg belénk táplált érzelmi töltet.
SZeReTeM – TeRMéSZeT – TeRMéSéT – TeReMTéS hangváz:
SZ-R-T-M – T-R-M-SZ-T – T-R-M-S-T – T-R-M-T-S
A szó teljes átfordítása is mutat értelmi kapcsolatot: SZERETET ––> TETERESZ. A SZERETET tettekre serkentő, azaz TETTERŐS(z) érzelmi töltet.
SZeReTeT – TeTTeRőS hangváz: SZ-R-T-T – T-T-R-S
TERMÉSZET.
A minket körülvevő TERmészet növényvilágának TERméséből élünk. A növények terMÉSZetes szaporítása SZEMek, magvak általi, és ezeket fogyasztja az ember is. A termÉSZet ember általi kihasználását ÉSZszerűen kell megoldani, hogy károkat ne okozzunk. A terMÉSZet, terMÉSZET, terméSZET észszerű használatáért mindenki TESZ valamit, én is megTESZEM a magamét. Tehát a SZEMélyes felelősség mindenkié.
SZÖRPÖL, SZÜRCSÖL
E szavak elemzésekor a benne rejlő értelemhordozó elemeket kell keresni.
Ha a szörpÖLÖK, szürcsÖLÖK alakban elemzem, úgy tűnne, hogy e cselekvéssel ÖLÖK.
Persze, nem mindegy, mit, milyen italt! Ugyanis, az ÖLés lehetősége is benne van, hiszen a történelem folyamán itallal mérgeztek, ÖLtek meg a legtöbb embert! Ha mérget teszek bele, ÖLÖK.
SZÖR–PÖL, SZÜR–CSÖL,
SZÜR–CSÖLÖK a KULACSból. Mintegy megSZŰRve, lassan, összeSZORított ajkakkal szívom a LOCSogtatható italt, amely a szívás ereje szerint LÖKődik a szájüregbe.
A szüRCSöl szó RCS – CSR kötött mássalhangzó-páros, mint alvógyök, feléleszthető: R.CS – CS.R: RaCS – CSoR. A SZÜRCSÖLés RACS-csoló hangot bocsát ki. A SZÜRCSÖLt ital leCSORog a torkon.
SZÖR–PÖLÖK a PALAKból, LOPOK egy kis italt. Ha nyitva marad, elPÁLLIK az ital, esetleg valaki KILOP belőle. Az üres PALAcKot már KOPOLhatom, nem ad italt. A c hang kicsinyítőként került a szóba: PALAcK.
A P.L – L.P gyök: PáL – LáP, nedvjelentésű is. A nedv PÁLlik. PÁLinkát PÁLlással állítják elő, és szörPÖLhető. Mértéktelen használata megÖLi a belső SZERveket, tehát ÖLÖK is vele, ha nem vigyázok.
A toPOLYa is nedvjelentésű, jellemző rá a LÁPos, nedves környék. Az IPOLY folyó.
TÖRTÉNELEM.
TÖR-TÉN-ELEM. megTÖRtént TÉNYek ELEMeinek felsorolása.
Vagy TÉNYek ELEMeinek TÁRolt, írásban rögzített tömege.
A TEREMTÉS NYELVE, a magyar nyelv a szóban megjelenített lényt, tárgyat, jelenséget, érzelmet és minden mást, a megnevezést alkotó hangokkal azok átforgatásával, körülírja, felsorolja a nevezett jellemzőit.
Ez tagadhatatlan!